Poika Kotiin PK Oy

 

 

 

 Uutiset

 

 

 

Vähä-Ruohola reväytti nivusensa

(03.10.2002) Vammat koettelevat Ilves-pelaajia. Kimmo Vähä-Ruohola reväytti nivusensa tiistain pelissä Bluesia vastaan eikä voi pelata HPK-ottelussa. Joukkueen lääkärin Markku Tuomisen mukaan vamma näyttää lievältä ja on täysin mahdollista, että Vähä-Ruohola on pelikunnossa jo lauantaina.

Bruce Racine sai lisää huiliaikaa lähinnä siitä syystä, että hän ei vielä pysty tekemään suorituksia rennosti. Koska Tuomas Nissinen on pelannut hyvin, niin Racine voi vielä palautella paikkojaan kuntoon. Lähinnä kyse on siitä, että Racine itse pystyy luottamaan siihen, että voi tehdä kaikki torjuntaliikkeet täysipainoisesti pelkäämättä, että vammat uusiutuvat.

Racinen tilannetta tarkkaillaan ja seurataan päivä kerrallaan. Bruce saattaa olla tolppien välissä jo lauantaina, mutta yhtä hyvin lepo voi jatkua.

Tarkki Hurskainen

 

 

 

 

 

Kaikki uutiset

 

 

 

 

 

 

Sivun alkuun