Poika Kotiin PK Oy

 

 

 

 Uutiset

 

 

 

Jesse Niinimäelle uusi kahden kauden sopimus

(05.10.2002) Ilves-Hockey Oy ja huippulupaava nuori keskushyökkääjä Jesse Niinimäki ovat tehneet uuden sopimuksen, joka kattaa tämän ja ensi kauden. Niinimäen entinen sopimus oli voimassa tämän kauden.

Jesse Niinimäki on Ilveksen juniorikoulun kirkkaimpia timantteja vuosiin. Niinimäki varattiin NHL-seura Edmonton Oilersiin viime kesän varaustilaisuudessa ensimmäisellä kierroksella numerolla 15. Se on kaikkien aikojen alhaisin varausnumero tamperelaispelaajalle.

Tämä kausi lähti Niinimäeltä epäonnisesti käyntiin, kun mies teloi reitensä pahasti harjoitusottelussa elokuussa. Niinimäki on päässyt vasta aivan viime otteluissa kokeilemaan liigavauhtia.

- Jesse on huipputaitava ja kehittyvä pelaaja, jonka haluamme ehdottomasti pitää joukkueessa niin kauan kuin se on mahdollista, luonnehtii toimitusjohtaja Risto Jalo.

Tarkki Hurskainen

 

 

 

 

 

Kaikki uutiset

 

 

 

 

 

 

Sivun alkuun