Poika Kotiin PK Oy

 

 

 

 Uutiset

 

 

 

Tukiolle viikon huili

(05.11.2001) Arto Tukiolta ei jää ilmeisesti yhtään SM-liigaottelua väliin Jyväskylässä lauantaina saamansa lievän aivotärähdyksen takia. Sen sijaan maajoukkuereissuun Tukio ei voinut lähteä.

Joukkueen lääkäri Markku Tuominen uskoo, että Tukio voi aloittaa harjoittelun uudelleen viikon huilin jälkeen. Karri Takko voi aloittaa jääharjoittelun tällä viikolla. Takko on ollut sivussa polven tähytysleikkauksen vuoksi. Tuominen on toiveikas myös Ville Koistisen olkapäävamman nopeahkosta paranemisesta. Koistinen saattaa päästä jäälle joukkuetreeneihin vielä tällä viikolla.

Jarkko Nikanderin mystisen kylkivaivan syy selvinnee tänään maanantaina. Nikander sai lauantaina aamujäällä kylkeen pistoksen, joka paheni niin, ettei mies voinut pelata Jyväskylässä.

Tarmo Hurskainen

 

 

 

 

Uutisotsikot

 

Kaikki uutiset

 

 

 

 

 

 

Sivun alkuun