Haastattelu

Ilves Hockey Podcast – Eemeli Suomi

Ilves.com

Jakso 4. Ilves Hockey Podcastin neljännessä jaksossa ääneen pääsee Ilveksen kapteeni Eemeli Suomi, joka avaa haastattelussa näkemyksiään uransa alkupuolelta aina nykyhetkeen saakka, unohtamatta kannattajien lähettämiä kysymyksiä.

Tämän ja kaikki muut Ilves Hockey Podcastit voi kuunnella myös Spotifysta!

Haastattelija: Vesa Suonsyrjä
Äänieditointi: Sami Raiskio


Jaksot ovat myös kuunneltavissa Ilves.comissa:

Jakso 5: Jari Ahola
Jakso 4: Eemeli Suomi
Jakso 3: Sami Sandell
Jakso 2: Niko Peltola
Jakso 1: Olli Salo


Ennen Tallinnan matkaa Ilves kohtaa torstaina sarjakärki Oulun Kärpät Hakametsässä kello 18:30, Tervetuloa!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans27906854
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo26816145
6 KalPa26736343
7 TPS24696242
8 Tappara25827140
9 Kärpät24596536
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa26506930
13 Jukurit286110029
14 JYP26588824
15 HPK26599819

Lisää aiheita

16.9.2017 / Otteluraportti

Ilveksen yritys pysähtyi Larmiin

Eilen Vaasassa pitkän kaavan mukaan kamppaillut Ilves kohtasi tänään Hämeenlinnassa HPK:n. Ilves pelasi hyvällä ilmeellä, mutta tehottomuus vaivasi ja HPK nappasi voiton lukemin 2-0. Liuksiala...

LUE LISÄÄ


16.9.2017 / Otteluennakko

Ilves iskee HPK:n kimppuun

Tahmeasti kautensa avanneet HPK ja Ilves kohtaavat tänään Hämeenlinnassa. Ilves avasi eilen pistetilinsä Vaasassa, kun taas HPK:n tilillä on neljän ottelun jälkeen yksi voitto ja...

LUE LISÄÄ


15.9.2017 / Uutinen

Orivarsa Rehab Raviliiga Ilvekseen ja Markku Niemisen valmennukseen

Raviliiga Ilves vahvistui perjantaina Ypäjän hevoshuutokaupassa yksivuotiaalla orivarsalla nimeltään Rehab. Valmentaja Markku Niemisen valitsema varsa maksoi 16 000 euroa. Huippusukuinen ja kuvankaunis Rehab on ylöjärveläisen...

LUE LISÄÄ