Video

Lätkäehtoo: Ilves-Jukurit 19.2.2020

Kummeli / Video: Sami Raiskio

Ilveksen seuraava kotivastustaja on Mikkelin Jukurit, jonka harjoituksia laitatoimittaja Muhkura on seurannut paikan päällä Mikkelissä viikon verran!


Ilves-Jukurit keskiviikkona 19.2. klo 18.30. Tervetuloa!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Ilves17724039
2 Lukko16693236
3 Pelicans17534632
4 HIFK17624429
5 Kärpät15474128
6 KalPa15453727
7 KooKoo16473726
8 Ässät18516523
9 Tappara15444622
10 TPS15394222
11 JYP17375917
12 HPK17426016
13 SaiPa16274315
14 Jukurit15285214
15 Sport14244314

Lisää aiheita

29.12.2018 / Otteluraportti

Heleniuksen mahtiotteet toivat voiton SaiPasta

Ilves nappasi neljännen perättäisen kotivoittonsa kaatamalla SaiPan  huippujännittävässä kamppailussa. 2-1 kotivoiton sankarit olivat Riku Helenius ja molemmat maalit viimeistellyt kapteeni Eemeli Suomi. Voitto oli Ilvekselle...

LUE LISÄÄ


29.12.2018 / Otteluennakko

Ilves iskee SaiPan kimppuun vuoden viimeisessä pelissä

Ilves urakoi jouluviikon kolmannen ottelunsa lauantaina Hakametsässä kun vuoden 2018 viimeisessä pelissä vieraaksi saapuu SaiPa. Ottelu alkaa 17.00. Ilveksellä alla voitto ja tappio Ilves palasi...

LUE LISÄÄ


28.12.2018 / Otteluraportti

Toisen erän jäähyily maksoi pisteet Mikkelissä

Ilves kohtasi perjantai-illassa Mikkelin Jukurit. Tiukassa ottelussa ratkaisevaan asemaan nousivat rangaistukset, joista Mike Halmon ulosajo koitui kohtalokkaaksi. Kovan taistelun jälkeen Jukurit pääsi huhlimaan kotivoittoa lukemin...

LUE LISÄÄ