Ottelut 2019-20

PVM KLO KOTI VIERAS TULOS
SYYSKUU
Pe 13.09. 18:30 Ilves Tappara 4-5 ENNAKKO
RAPORTTI
La 14.09. 17:00 Lukko Ilves 4-2 ENNAKKO
RAPORTTI
Ke 18.09. 18:30 Ilves TPS 2-4 ENNAKKO
RAPORTTI
Pe 20.09. 18:30 Ilves Kärpät 1-3 ENNAKKO
RAPORTTI
La 21.09. 17:00 Ässät Ilves 3-1 ENNAKKO
RAPORTTI
Ke 25.09. 18:30 Ilves KalPa 7-4 ENNAKKO
RAPORTTI
La 28.09. 17:00 Kärpät Ilves 5-0 ENNAKKO
RAPORTTI
LOKAKUU
Ke 02.10. 18:30 Pelicans Ilves 2-7 ENNAKKO
RAPORTTI
Pe 04.10. 18:30 Ilves HPK 5-2 ENNAKKO
RAPORTTI
La 05.10. 17:00 JYP Ilves 6-4 ENNAKKO
RAPORTTI
Pe 11.10. 18:30 KooKoo Ilves 2-1 ENNAKKO
RAPORTTI
La 12.10. 17:00 Ilves Jukurit 5-1 ENNAKKO
RAPORTTI
Pe 18.10. 18:30 KalPa Ilves 1-2 ENNAKKO
RAPORTTI
La 19.10. 18:30 Ilves Lukko 2-3 VL ENNAKKO
RAPORTTI
Pe 25.10. 18:30 Tappara Ilves 1-2 ENNAKKO
RAPORTTI
La 26.10. 17:00 Ilves Pelicans 5-2 ENNAKKO
RAPORTTI
MARRASKUU
Pe 01.11. 18:30 Ilves SaiPa 6-2 ENNAKKO
RAPORTTI
La 02.11. 18:30 TPS Ilves 1-6 ENNAKKO
RAPORTTI
Ke 13.11. 18:30 Ilves Sport ENNAKKO
Pe 15.11. 18:30 Ilves Tappara OSTA LIPPU
La 16.11. 17:00 Sport Ilves
Ke 20.11. 18:30 Ilves JYP OSTA LIPPU
Pe 22.11. 18:30 HPK Ilves
La 23.11. 18:30 SaiPa Ilves
Pe 29.11. 18:30 Ilves KooKoo OSTA LIPPU
JOULUKUU
Ti 03.12. 18:30 Jukurit Ilves
To 05.12. 18:30 HIFK Ilves
La 07.12. 17:00 Ilves Ässät OSTA LIPPU
Ke 11.12. 18:30 Sport Ilves
Pe 13.12. 18:30 Tappara Ilves
Pe 20.12. 18:30 Ilves JYP OSTA LIPPU
To 26.12. 18:30 Ilves HPK OSTA LIPPU
La 28.12. 17:00 KooKoo Ilves
Ma 30.12. 18:30 Ässät Ilves
TAMMIKUU
Pe 03.01. 18:30 Ilves TPS OSTA LIPPU
La 04.01. 17:00 KalPa Ilves
Ke 08.01. 18:30 Ilves HIFK OSTA LIPPU
Pe 10.01. 18:30 Ilves Sport OSTA LIPPU
La 11.01. 18:30 Kärpät Ilves
Ke 15.01. 18:30 Jukurit Ilves
La 18.01. 17:00 Ilves Pelicans OSTA LIPPU
To 23.01. 18:30 Ilves Kärpät OSTA LIPPU
La 25.01. 15:30 SaiPa Ilves
Ke 29.01. 18:30 Ilves Lukko OSTA LIPPU
Pe 31.01. 18:30 Ilves Tappara OSTA LIPPU
HELMIKUU
La 01.02. 18:30 Sport Ilves
Ke 05.02. 18:30 Ilves Sport OSTA LIPPU
Ke 12.02. 18:30 HIFK Ilves
Pe 14.02. 18:30 Ilves KooKoo OSTA LIPPU
La 15.02. 17:00 JYP Ilves
Ke 19.02. 18:30 Ilves Jukurit OSTA LIPPU
Pe 21.02. 18:30 Tappara Ilves
La 22.02. 17:00 Ilves SaiPa OSTA LIPPU
Ke 26.02. 18:30 Lukko Ilves
La 29.02. 17:00 Ilves KalPa OSTA LIPPU
MAALISKUU
Ke 04.03. 18:30 TPS Ilves
Pe 06.03. 18:30 Pelicans Ilves
La 07.03. 17:00 Ilves HIFK OSTA LIPPU
Ti 10.03. 18:30 Ilves Ässät OSTA LIPPU
La 14.03. 17:00 HPK Ilves

Playoffs 2020 / otteluohjelma

1. kierros (paras kolmesta)
Runkosarjan 7. – Runkosarjan 10.
Runkosarjan 8. – Runkosarjan 9.

Ottelut: Ti 17.3. klo 18.30, to 19.3. klo 18.30 ja tarvittaessa la 21.3. klo 17.00

Neljännesfinaalit (paras seitsemästä)
Runkosarjan 1. – 1. kierroksen voittaja 2 (avausottelu 24.3.)
Runkosarjan 2. – 1. kierroksen voittaja 1 (avausot