Ottelut 2019-20

PVM KLO KOTI VIERAS TULOS
SYYSKUU
Pe 13.09. 18:30 Ilves Tappara 4-5
RAPORTTI
La 14.09. 17:00 Lukko Ilves 4-2 ENNAKKO
RAPORTTI
Ke 18.09. 18:30 Ilves TPS OSTA LIPPU
Pe 20.09. 18:30 Ilves Kärpät OSTA LIPPU
La 21.09. 17:00 Ässät Ilves
Ke 25.09. 18:30 Ilves KalPa OSTA LIPPU
La 28.09. 17:00 Kärpät Ilves
LOKAKUU
Ke 02.10. 18:30 Pelicans Ilves
Pe 04.10. 18:30 Ilves HPK OSTA LIPPU
La 05.10. 17:00 JYP Ilves
Pe 11.10. 18:30 KooKoo Ilves
La 12.10. 17:00 Ilves Jukurit OSTA LIPPU
Pe 18.10. 18:30 KalPa Ilves
La 19.10. 18:30 Ilves Lukko OSTA LIPPU
Pe 25.10. 18:30 Tappara Ilves
La 26.10. 17:00 Ilves Pelicans OSTA LIPPU
MARRASKUU
Pe 01.11. 18:30 Ilves SaiPa OSTA LIPPU
La 02.11. 18:30 TPS Ilves
Ke 13.11. 18:30 Ilves Sport OSTA LIPPU
Pe 15.11. 18:30 Ilves Tappara OSTA LIPPU
La 16.11. 17:00 Sport Ilves
Ke 20.11. 18:30 Ilves JYP OSTA LIPPU
Pe 22.11. 18:30 HPK Ilves
La 23.11. 17:00 SaiPa Ilves
Pe 29.11. 18:30 Ilves KooKoo OSTA LIPPU
JOULUKUU
Ti 03.12. 18:30 Jukurit Ilves
To 05.12. 18:30 HIFK Ilves
La 07.12. 17:00 Ilves Ässät OSTA LIPPU
Ke 11.12. 18:30 Sport Ilves
Pe 13.12. 18:30 Tappara Ilves
Pe 20.12. 18:30 Ilves JYP OSTA LIPPU
To 26.12. 18:30 Ilves HPK OSTA LIPPU
La 28.12. 17:00 KooKoo Ilves
Ma 30.12. 18:30 Ässät Ilves
TAMMIKUU
Pe 03.01. 18:30 Ilves TPS OSTA LIPPU
La 04.01. 17:00 KalPa Ilves
Ke 08.01. 18:30 Ilves HIFK OSTA LIPPU
Pe 10.01. 18:30 Ilves Sport OSTA LIPPU
La 11.01. 18:30 Kärpät Ilves
Ke 15.01. 18:30 Jukurit Ilves
La 18.01. 17:00 Ilves Pelicans OSTA LIPPU
To 23.01. 18:30 Ilves Kärpät OSTA LIPPU
La 25.01. 15:30 SaiPa Ilves
Ke 29.01. 18:30 Ilves Lukko OSTA LIPPU
Pe 31.01. 18:30 Ilves Tappara OSTA LIPPU
HELMIKUU
La 01.02. 18:30 Sport Ilves
Ke 05.02. 18:30 Ilves Sport OSTA LIPPU
Ke 12.02. 18:30 HIFK Ilves
Pe 14.02. 18:30 Ilves KooKoo OSTA LIPPU
La 15.02. 17:00 JYP Ilves
Ke 19.02. 18:30 Ilves Jukurit OSTA LIPPU
Pe 21.02. 18:30 Tappara Ilves
La 22.02. 17:00 Ilves SaiPa OSTA LIPPU
Ke 26.02. 18:30 Lukko Ilves
La 29.02. 17:00 Ilves KalPa OSTA LIPPU
MAALISKUU
Ke 04.03. 18:30 TPS Ilves
Pe 06.03. 18:30 Pelicans Ilves
La 07.03. 17:00 Ilves HIFK OSTA LIPPU
Ti 10.03. 18:30 Ilves Ässät OSTA LIPPU
La 14.03. 17:00 HPK Ilves

Playoffs 2020 / otteluohjelma

1. kierros (paras kolmesta)
Runkosarjan 7. – Runkosarjan 10.
Runkosarjan 8. – Runkosarjan 9.

Ottelut: Ti 17.3. klo 18.30, to 19.3. klo 18.30 ja tarvittaessa la 21.3. klo 17.00

Neljännesfinaalit (paras seitsemästä)
Runkosarjan 1. – 1. kierroksen voittaja 2 (avausottelu 24.3.)
Runkosarjan 2. – 1. kierroksen voittaja 1 (avausottelu 24.3.)
Runkosarjan 3. – Runkosarjan 6. (avausottelu 23.3.)
Runkosarjan 4. – Runkosarjan 5. (avausottelu 23.3.)

Ottelut: Ma 23.3. klo 18.30, ti 24.3. klo 18.30, ke 25.3. klo 18.30, pe 27.3. klo 18.30, la 28.3. klo 17.00 ja tarvittaessa ti 31.3. klo 18.30, to 2.4. klo 18.30 ja la 4.4. klo 17.00

Semifinaalit (paras seitsemästä)
Neljännesfinaalien voittaja 1 – Neljännesfinaalien voittaja 4 (avausottelu 7.4.)
Neljännesfinaalien voittaja 2 – Neljännesfinaalien voittaja 3 (avausottelu 6.4.)

Ottelut: ma 6.4. klo 18.30, ti 7.4. klo 18.30, ke 8.4. klo 18.30, to 9.4. klo 18.30, la 11.4. klo 17.00, ma 13.4. klo 18.30 ja tarvittaessa ke 15.4. klo 18.30, pe 17.4. klo 18.30 ja la 18.4. klo 17.00.

Pronssiottelu
Semifinaalien häviäjä 1 – Semifinaalien häviäjä 2

to 23.4. klo 18.30

Finaalit (paras seitsemästä)
Semifinaalien voittaja 1 – Semifinaalien voittaja 2

Ottelut: ma 20.4. klo 18.30, ke 22.4. klo 18.30, pe 24.4. klo 18.30, la 25.4. klo 17.00 ja tarvittaessa ma 27.4. klo 18.30, ke 29.4. klo 18.30 ja la 2.5. klo 17.00.

Huom! Muutokset otteluohjelmaan ovat mahdollisia.

Ilves-Kauppa

Pistetaulukko

MAALIT
#33 THOMSON
2
MAALIA

SYÖTÖT
#72 MACCELLI
3
SYÖTTÖÄ

PISTEET
#48 ANTONEN
3
PISTETTÄ

PLUS/MIINUS
#48 ANTONEN
+2
+ / -

RANGAISTUKSET
#50 VAINIONPÄÄ
4
MINUUTTIA