Haastattelu

Video: Lukáš Dostál vastasi kannattajien kysymyksiin

Video: Sami Raiskio / Toimittaja: Mikko Alahäivälä

Viime lauantaina Ilveksen paidassa debytoinut 18-vuotias tšekkimaalivahti Lukáš Dostál vastasi eilisten harjoitusten jälkeen puolustaja Mark Floodin esittämiin kysymyksiin, jotka kerättiin Ilveksen kannattajilta Instagram Storiesin kautta.

Ilveksen some-kanavat:

Facebook | Instagram | Twitter | Youtube | Spotify


Ilves-Tappara perjantaina 22.2. klo 18.30!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko391336983
2 HIFK391249274
3 TPS401129770
4 Kärpät38958768
5 Pelicans4112311267
6 Tappara381209866
7 KalPa411109666
8 KooKoo381169065
9 Ilves3912210964
10 Ässät4111413254
11 Sport38829753
12 SaiPa417510544
13 HPK409612844
14 Jukurit429215439
15 JYP399214034

Lisää aiheita

1.3.2019 / Otteluennakko

Kuopiolaiset nälkäisen Ilveksen vieraaksi

Tampereen perjantai-illassa kohtaavat vahvassa kevätliidossa oleva Ilves sekä yhdentoista pisteen päässä pudotuspelipaikasta majaileva KalPa. Siinä missä tupsukorvat pelaavat paikasta kuuden parhaan joukkoon, vierailevat kuopiolaiset alkavat...

LUE LISÄÄ


28.2.2019 / Haastattelu

Tehopelaajat Teemu Lepaus ja Arttu Ruotsalainen valmiina kevään otteluihin

Haastattelu: Vesa Suonsyrjä / Video: Sami Raiskio / Kuvat: Aarno Vuorinen (Huom! Videolla vastauksia kannattajien kysymyksiin) Erinomaisessa vireessä olevat Ilves-hyökkääjät Teemu Lepaus, 25, ja Arttu...

LUE LISÄÄ


27.2.2019 / Otteluraportti

Ilves voittoon Lappeenrannassa kuuden pisteen ottelussa

Ilves kävi nappaamassa Lappeenrannasta huipputärkeän voiton kuuden pisteen ottelusta liigan toiseksi parhaan kotijoukkueen SaiPan vieraana lukemin 2-3. Ilveksen maaleista vastasivat Arttu Ruotsalainen, Joose Antonen ja...

LUE LISÄÄ