Haastattelu

Video: Lukáš Dostál vastasi kannattajien kysymyksiin

Video: Sami Raiskio / Toimittaja: Mikko Alahäivälä

Viime lauantaina Ilveksen paidassa debytoinut 18-vuotias tšekkimaalivahti Lukáš Dostál vastasi eilisten harjoitusten jälkeen puolustaja Mark Floodin esittämiin kysymyksiin, jotka kerättiin Ilveksen kannattajilta Instagram Storiesin kautta.

Ilveksen some-kanavat:

Facebook | Instagram | Twitter | Youtube | Spotify


Ilves-Tappara perjantaina 22.2. klo 18.30!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko391336983
2 HIFK391249274
3 TPS401129770
4 Kärpät38958768
5 Pelicans4112311267
6 Tappara381209866
7 KalPa411109666
8 KooKoo381169065
9 Ilves3912210964
10 Ässät4111413254
11 Sport38829753
12 SaiPa417510544
13 HPK409612844
14 Jukurit429215439
15 JYP399214034

Lisää aiheita

21.8.2017 / Uutinen

Ilveksen autossa -ohjelma avaa ikkunan nuorten liigapelaajien arkeen

Ilves-Hockey Oy ja autokoulu Hockey Drivers Ky ovat solmineet kautta 2017-2018 koskevan yhteistyösopimuksen, jonka näkyvimpänä elementtinä on uusi sosiaalisen median kanavissa esitettävä Ilveksen autossa -ohjelmasarja....

LUE LISÄÄ


19.8.2017 / Otteluraportti

Ilves kaatoi HPK:n Hakametsässä

Ilves oli perjantaina liikkeellä pirteällä jalalla HPK:ta vastaan. Hämeenlinnalaiset roikkuivat pitkään mukana, mutta lopulta Ilves ratkaisi 3-2-voiton päätöserässä. Vauhdikas avauserä Peli lähti käyntiin vauhdikkaasti ja...

LUE LISÄÄ


17.8.2017 / Otteluennakko

Ilves saa vieraita Hämeenlinnasta

Ilveksen harjoitusottelut jatkuvat, kun HPK saapuu joukkueen vieraaksi perjantai-illan otteluun. Ilveksen harjoitusottelut ovat sujuneet vaihtelevasti ja onkin mielenkiintoista nähdä millaisella kokoonpanolla joukkue lähtee otteluun. Tuloksellisesti...

LUE LISÄÄ