Uutinen

Ilveksen kapteenisto kaudella 2018-2019

Ilves-Hockey Oy

Ilveksen kapteeni kaudella 2018-2019 on 22-vuotias Ilves-kasvatti Eemeli Suomi. Joukkueen varakapteeneina toimivat Juha Leimu, 35, ja Teemu Rautiainen, 26.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Ilves17724039
2 Lukko15662836
3 Pelicans17534632
4 HIFK17624429
5 KooKoo16473726
6 Kärpät14413825
7 KalPa14413424
8 Ässät18516523
9 Tappara15444622
10 TPS15394222
11 JYP16345317
12 HPK17426016
13 SaiPa16274315
14 Jukurit15285214
15 Sport14244314

Lisää aiheita

13.6.2017 / Uutinen

Ilves-Hockey Oy:lle positiivinen tulos

Jääkiekkoliigassa pelaavan Ilveksen taustayhtiö Ilves-Hockey Oy:n huhtikuun lopussa päättyneen tilikauden liikevaihto oli 5,8 miljoonaa euroa ja tulos 12 000 euroa. Edelliseltä tilikaudelta liikevaihto nousi miljoonalla...

LUE LISÄÄ


12.6.2017 / Uutinen

Ilves täydensi maalivahtiosastoaan

Maalivahti Markus Ruusu, 19, siirtyy Ilveksen liigamiehistöön yksivuotisella sopimuksella. Ruusu on NHL-seura Dallas Starsin kuudennen kierroksen varaus vuodelta 2015. Päättyneellä kaudella Ruusu pelasi JYPin liigamiehistössä...

LUE LISÄÄ


12.6.2017 / Uutinen

Sinustako kuuluttaja, DJ, Klubi-isäntä tai VIP-emäntä kaudelle 2017-2018?

Ilves etsii ottelutapahtumiinsa ammattitaitoisia tekijöitä kaudelle 2017-2018. Haussa ovat ottelukuuluttaja, tapahtuma-DJ sekä Klubi-isäntä ja useampi VIP-emäntä. – Haluamme kehittää ottelutapahtumaamme entistä elämyksellisemmäksi, ja siksi haemme...

LUE LISÄÄ