Yhteystiedot

Ilves-Hockey Oy

Kissanmaankatu 5
33520 TAMPERE

Puh. (03) 225 9400
Fax (03) 225 9444

ilves(at)ilves.com

 
Laskutusosoite

Ilves-Hockey Oy
Y-tunnus 1604871-1

Verkkolaskuosoite: 003716048711
Operaattori: Maventa 003721291126 (DABAFIHH)

Ilves-Kauppa

Kaupinkatu 40
33540 TAMPERE

050 512 7175

 
Aukioloajat

Toimisto on avoinna arkisin klo 9-16. Aukioloaikojen ulkopuolella pyydämme ottamaan yhteyttä myyjien henkilökohtaisiin numeroihin.

Ilves-Kauppa on avoinna ti-pe 12-17, la 12-16.

 
Media

Lue lisää käytännöistä mediasivulta.


Ilves-Hockey Oy:n toimisto

Risto Jalo

Toimitusjohtaja

+358 50 063 0133
risto.jalo@ilves.com
Timo Koskela

Urheilujohtaja

+358 50 538 8888
timo.koskela@ilves.com
Sanna-Sofia Rinne

Taloushallinto

Mikko Mattila

Asiakkuus- ja kehitysjohtaja

+358 40 042 8121
mikko.mattila@ilves.com
Timo Lehtinen

Myyntijohtaja

+358 50 381 7346
timo.lehtinen@ilves.com
Sami Ahmavuo

Myyntipäällikkö

+358 40 539 5540
sami.ahmavuo@ilves.com
Markus Kulmanen

Myyntineuvottelija

+358 44 240 9797
markus.kulmanen@ilves.com
Juuso Grundström

Myyntineuvottelija

+358 44 983 4450
juuso.grundstrom@ilves.com
Lasse Fihl

Yhteyspäällikkö

+358 40 596 0315
lasse.fihl@ilves.com
Virpi Järvensalo

Ilves-tuotteet

+358 40 023 3411
virpi.jarvensalo@ilves.com
Veli Valkama

Turvallisuuspäällikkö

+358 40 861 3907
veli.valkama@ilves.com

Media Group

Mikko Alahäivälä

Viestintä / media

Jere Grönholm

Sivustokehitys / ylläpito

Sami Raiskio

Video / kuvat

Antti Tuomisto

Graafinen suunnittelu

Lauri Ilves

IT-tuki

Marko Herckman

Toimittaja

Markus Mesiä

Toimittaja

Vesa Suonsyrjä

Toimittaja

Timo Koistinen

Kuvaaja

Pekka Suojanen

Kuvaaja

Aarno Vuorinen

Kuvaaja


Ilves-Hockey Oy:n hallitus

Jyrki Seppä

Puheenjohtaja

Timur Kärki

Markku Pekkola

Esa Ranta-aho

Sami Karjalainen

Sarjataulukko

# JOUKKUE O V T H TM PM P
1 Kärpät 20 15 4 1 68 29 51
2 Tappara 21 13 5 3 71 39 48
3 JYP 22 13 3 6 79 50 43
4 Ilves 22 12 1 9 71 56 37
5 Lukko 22 8 7 7 64 50 37
6 KooKoo 22 9 6 7 56 49 36
7 HIFK 21 8 7 6 62 58 35
8 HPK 22 9 4 9 59 64 33
9 SaiPa 22 9 3 10 61 71 31
10 Jukurit 21 5 8 8 52 63 26
11 Ässät 22 7 3 12 39 63 25
12 Pelicans 21 6 4 11 47 62 25
13 KalPa 21 4 7 10 44 65 22
14 TPS 22 5 4 13 48 71 20
15 Sport 21 3 4 14 43 74 14

Pistetaulukko

MAALIT
#10 SUOMI
15
MAALIA

SYÖTÖT
#70 PELTOLA
14
SYÖTTÖÄ

PISTEET
#10 SUOMI
20
PISTETTÄ

PLUS/MIINUS
#48 ANTONEN
+9
+ / -

RANGAISTUKSET
#52 MATINPALO
31
MINUUTTIA