Yhteystiedot

Ilves-Hockey Oy

Kissanmaankatu 5
33520 TAMPERE

Puh. (03) 225 9400
Fax (03) 225 9444

ilves(at)ilves.com

 
Laskutusosoite

Ilves-Hockey Oy
Y-tunnus 1604871-1

Verkkolaskuosoite: 003716048711
Operaattori: Maventa 003721291126 (DABAFIHH)

Ilves-Kauppa

Kaupinkatu 40
33540 TAMPERE

050 512 7175

 
Aukioloajat

Toimisto on avoinna arkisin klo 9-16. Aukioloaikojen ulkopuolella pyydämme ottamaan yhteyttä myyjien henkilökohtaisiin numeroihin.

Ilves-Kauppa on avoinna ti-pe 12-17, la 12-16.

 
Media

Lue lisää käytännöistä mediasivulta.


Ilves-Hockey Oy:n toimisto

Risto Jalo

Toimitusjohtaja

+358 50 063 0133
risto.jalo@ilves.com
Timo Koskela

Urheilujohtaja

+358 50 538 8888
timo.koskela@ilves.com
Sanna-Sofia Rinne

Taloushallinto

Mikko Mattila

Asiakkuus- ja kehitysjohtaja

+358 40 042 8121
mikko.mattila@ilves.com
Timo Lehtinen

Myyntijohtaja

+358 50 381 7346
timo.lehtinen@ilves.com
Sami Ahmavuo

Myyntipäällikkö

+358 40 539 5540
sami.ahmavuo@ilves.com
Markus Kulmanen

Myyntineuvottelija

+358 44 240 9797
markus.kulmanen@ilves.com
Juuso Grundström

Myyntineuvottelija

+358 40 573 2969
juuso.grundstrom@ilves.com
Lasse Fihl

Yhteyspäällikkö

+358 40 596 0315
lasse.fihl@ilves.com
Virpi Järvensalo

Ilves-tuotteet

+358 40 023 3411
virpi.jarvensalo@ilves.com
Veli Valkama

Turvallisuuspäällikkö

+358 40 861 3907
veli.valkama@ilves.com

Media Group

Mikko Alahäivälä

Viestintä / media

Jere Grönholm

Sivustokehitys / ylläpito

Sami Raiskio

Video / kuvat

Antti Tuomisto

Graafinen suunnittelu

Lauri Ilves

IT-tuki

Marko Herckman

Toimittaja

Markus Mesiä

Toimittaja

Vesa Suonsyrjä

Toimittaja

Timo Koistinen

Kuvaaja

Pekka Suojanen

Kuvaaja

Aarno Vuorinen

Kuvaaja


Ilves-Hockey Oy:n hallitus

Jyrki Seppä

Puheenjohtaja

Timur Kärki

Markku Pekkola

Esa Ranta-aho

Sami Karjalainen

Sarjataulukko

# JOUKKUE O V T H TM PM P
1 Kärpät 42 27 8 7 130 74 94
2 Tappara 44 23 11 10 139 96 87
3 Ilves 43 24 7 12 142 104 82
4 KooKoo 43 22 10 11 125 92 81
5 Lukko 43 21 11 11 127 96 81
6 HIFK 42 19 12 11 121 102 75
7 HPK 43 18 11 14 121 110 71
8 JYP 43 21 4 18 139 119 69
9 KalPa 42 14 9 19 109 123 55
10 Ässät 43 13 9 21 93 122 52
11 TPS 43 12 9 22 110 141 48
12 SaiPa 43 13 5 25 95 140 46
13 Pelicans 43 10 8 25 95 139 44
14 Jukurit 43 8 12 23 101 145 41
15 Sport 42 9 8 25 95 139 37

Pistetaulukko

MAALIT
#10 SUOMI
19
MAALIA

SYÖTÖT
#62 LEINO
25
SYÖTTÖÄ

PISTEET
#10 SUOMI
40
PISTETTÄ

PLUS/MIINUS
#62 LEINO
+20
+ / -

RANGAISTUKSET
#63 MIEHO
51
MINUUTTIA