Yhteystiedot

Ilves-Hockey Oy

Kissanmaankatu 5
33520 TAMPERE

Puh. (03) 225 9400
Fax (03) 225 9444

ilves(at)ilves.com

 
Laskutusosoite

Ilves-Hockey Oy
Y-tunnus 1604871-1

Verkkolaskuosoite: 003716048711
Operaattori: Maventa 003721291126 (DABAFIHH)

Ilves-Kauppa

Kaupinkatu 40
33540 TAMPERE

050 512 7175

 
Aukioloajat

Toimisto on avoinna arkisin klo 9-16. Aukioloaikojen ulkopuolella pyydämme ottamaan yhteyttä myyjien henkilökohtaisiin numeroihin.

Ilves-Kauppa on avoinna ti-pe 12-17, la 12-16.

 
Media

Lue lisää käytännöistä mediasivulta.


Ilves-Hockey Oy:n toimisto

Risto Jalo

Toimitusjohtaja

+358 50 063 0133
risto.jalo@ilves.com
Timo Koskela

Urheilujohtaja

+358 50 538 8888
timo.koskela@ilves.com
Sanna Rinne

Talouspäällikkö

+358 3 225 9411
sanna.rinne@ilves.com
Mikko Mattila

Asiakkuus- ja kehitysjohtaja

+358 40 042 8121
mikko.mattila@ilves.com
Timo Lehtinen

Myyntijohtaja

+358 50 381 7346
timo.lehtinen@ilves.com
Sami Ahmavuo

Myyntipäällikkö

+358 40 539 5540
sami.ahmavuo@ilves.com
Markus Kulmanen

Myyntineuvottelija

+358 44 240 9797
markus.kulmanen@ilves.com
Lasse Fihl

Yhteyspäällikkö

+358 40 596 0315
lasse.fihl@ilves.com
Veli Valkama

Turvallisuuspäällikkö

+358 40 861 3907
veli.valkama@ilves.com

Media Group

Mikko Alahäivälä

Viestintä / media

Jere Grönholm

Sivustokehitys / ylläpito

Sami Raiskio

Video / kuvat

Antti Tuomisto

Graafinen suunnittelu

Lauri Ilves

IT-tuki

Marko Herckman

Toimittaja

Markus Mesiä

Toimittaja

Vesa Suonsyrjä

Toimittaja

Timo Koistinen

Kuvaaja

Pekka Suojanen

Kuvaaja

Aarno Vuorinen

Kuvaaja

English content
Heidi Hannula

Toimittaja

Kalle Karlsson

Toimittaja

Kelly Keodara

Toimittaja

Julia Schmieder

Toimittaja

Siru Takala

Toimittaja


Ilves-Hockey Oy:n hallitus

Jyrki Seppä

Puheenjohtaja

Timur Kärki

Markku Pekkola

Tampereen Ilves - Toimisto - Tero Luoma
Tero Luoma

Sami Karjalainen

Twitter