Uutinen

Ilveksen kapteenisto kaudella 2018-2019

Ilves-Hockey Oy

Ilveksen kapteeni kaudella 2018-2019 on 22-vuotias Ilves-kasvatti Eemeli Suomi. Joukkueen varakapteeneina toimivat Juha Leimu, 35, ja Teemu Rautiainen, 26.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Ilves17724039
2 Lukko15662836
3 Pelicans17534632
4 HIFK17624429
5 KooKoo16473726
6 Kärpät14413825
7 KalPa14413424
8 Ässät18516523
9 Tappara15444622
10 TPS15394222
11 JYP16345317
12 HPK17426016
13 SaiPa16274315
14 Jukurit15285214
15 Sport14244314

Lisää aiheita

18.11.2020 / Otteluennakko

Jatkuuko voittoputki Barrett Haytonin kotidebyytissa

Viiden ottelun voittoputkessa pelaava Ilves palaa kotikaukaloon pitkän tauon jälkeen, kun KooKoo saapuu Hakametsään keskiviikkoiltana. Koko sarjan maali- ja pistepörssiä hallitseva Arttu ”Are” Ruotsalainen on...

LUE LISÄÄ


18.11.2020 / Uutinen

Perjantain Ilves-Kärpät siirtyy – vastustajaksi Ilvekselle JYP

Kärppien joukkueen jäsenellä todetun koronavirustartunnan vuoksi perjantaille 20.11. pelattavaksi merkitty Ilves-Kärpät vaihtuu otteluksi Ilves-JYP. Kärppien Liiga-joukkueen jäsenelle eilen pikatestissä todetun koronavirustartunnan vuoksi perjantaille 20.11. pelattavaksi...

LUE LISÄÄ


17.11.2020 / Haastattelu

Ilves Hockey Podcast – Juuso Välimäki

Jakso 12. Ilves Hockey Podcastin vieraana on puolustaja Juuso Välimäki, 22. Jaksossa ”Juike” kertoo Nokialta alkaneesta urastaan Ilveksen junioreiden ja WHL:n ja NHL:n kautta takaisin...

LUE LISÄÄ