Uutinen

Kauden 2019-2020 kausikortit playoffs-optioineen nyt myynnissä!

Ilves-Hockey Oy

Ilveksen kauden 2019-2020 kausikortit ovat nyt tilattavissa. Voit hankkia kausikorttisi Ilveksen verkkosivujen lomakkeen, Ticketmaster PRO -sivuston tai Ilves-Hockey Oy:n toimiston kautta ja halutessasi tilata samalla kortillesi automaattisen aktivoinnin pudotuspelejä varten. Nykyisten kausikorttilaisten katsomopaikat pidetään varattuina 31.5. asti, jonka jälkeen ne vapautetaan yleiseen myyntiin.

Kuluneella kaudella Ilveksen kotiotteluiden yleisömäärien kehitys kulki hyvin positiiviseen suuntaan, sillä runkosarjan ottelukohtainen yleisökeskiarvo nousi 4679:stä 5042:een. Nuoren joukkueemme esittämän aktiivisen ja hyökkäysvoittoisen pelitavan luoman kasvaneen kiinnostuksen ja usean loppuunmyydyn pelin myötä saavutimme yleisötavoitteemme, mistä kiitämme kaikkia kauden aikana kotiotteluissamme käyneitä.

Kausikortilla varmistat vakiopaikkasi, vältät lippujonot sekä säästät aikaa ja rahaa verrattuna ottelukohtaisten lippujen hankkimiseen. Mikäli omistit kausikortin kaudella 2018-2019, uutta korttia ei toimiteta, vaan nykyinen korttisi aktivoidaan uudelleen käyttöön. Kevään aikana tilatut uudet kausikortit puolestaan postitetaan kesäkuun lopussa. Ilves-Kaupan verkkokaupassa on myynnissä rajoitettu erä tarjoushintaisia seisomakausikortteja, joiden noutopaikkana toimii osoitteessa Kaupinkatu 40 sijaitseva Ilves-Kauppa.

Kausikorttien maksutapoina käyvät verkkopankit, yleisimmät luottokortit sekä kulttuuri- ja virikesetelit. Osamaksu on mahdollinen Ilveksen verkkokaupassa ja Ticketmaster PRO -sivustolla, jonka kautta pystyt myös itse valitsemaan kausikorttipaikkasi.

Playoffs-kausikortin tilanneille hyvitetään pelaamatta jääneet ottelut tulevan kauden kausikortin hinnasta. Mikäli hankit playoffs-kausikortin ja haluat nyt ostaa tarjoushintaisen seisomakausikortin, pyydämme tekemään tilauksen Ilveksen toimiston kautta, jotta hyvitykset huomioidaan runkosarjakausikortin lopullisessa hinnassa.

Kausikorttia varatessasi voit nyt jatkaa tilauksesi myös pudotuspelit kattavaksi. Näin toimiessasi playoffs-korttisi laskutetaan ensi kauden päätyttyä jälkilaskutuksella toteutuneiden kotiotteluiden määrän mukaan. Pudotuspelien lähestyessä tulevat myyntiin myös erilliset playoffs-kausikortit, jotka hinnoitellaan maksimiottelumäärän mukaan.

Kausikortit sisältävät Decens Tampere Cup -turnausta lukuun ottamatta Ilveksen muut ennen kauden 2019-2020 alkua Hakametsässä pelattavat harjoitusottelut sekä A-nuorten runkosarjaottelut. Kausikorttilaiset ovat oikeutettuja Ilveksen ja seuran yhteistyökumppaneiden tarjoamiin etuihin, jotka ovat näkyvissä ja päivittyvät kauden mittaan Ilveksen verkkosivujen kausikorttisivulle.

Ilveksen kausikorteissa on tarjolla käyttöösi soveltuvia vaihtoehtoja. Tällä kaudella voit ottaa käyttöösi muovisen RFID-sirulla varustetun älykortin tai irtolippuvihkon, jossa kausikortti on ottelukohtaisesti irtolipuilla. Uusia digitaalisia vaihtoehtoja myös kehitetään, ja niiden saatavuudesta ilmoitetaan erikseen, kun tuote on saatavilla.

Tarjoamme lisäksi mahdollisuutta saada kausikortti Ilves-kannattajapaitaasi integroituna. Tällöin kausikorttitiedot sisältävä RFID-siru on upotettuna paidan hihassa tai muussa kortinlukijalla luettavassa paikassa. Lisätietoa sirun upotuksesta saat Ilveksen toimistolta.

Kauteen 2019-2020 valmistautuminen on hyvässä vauhdissa. Uusia pelaajasopimuksia ja jatkosopimuksia on jo julkistettu ja urheilupuolen resursseja nostettu, mikä tukee nousujohteista kehityssuuntaamme matkalla kohti reilun kahden vuoden päässä siintävää siirtymistä Tampereen uuteen Kansi-Areenaan.

Tilaa kausikortti ja tule mukaan yhteiselle matkallemme!


Hinnasto ja varauslomake | Ticketmaster PRO | Seisomakausikortit (Ilves-Kauppa) | Parkkikortit (Ilves-Kauppa)


Lisätiedot (Ilves-Hockey Oy:n toimisto):

kausikortti@ilves.com | 03 225 9400 | Kissanmaankatu 5, 33520 Tampere


Valitse kausikorttipaikkasi Ticketmaster PRO -palvelun kautta!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans27906854
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo26816145
6 KalPa26736343
7 TPS24696242
8 Tappara25827140
9 Kärpät24596536
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa26506930
13 Jukurit286110029
14 JYP26588824
15 HPK26599819

Lisää aiheita

19.1.2021 / Haastattelu

Eetu Mäkiniemi halusi itse jatkaa Ilveksessä

Ilveksen ykkösmaalivahdiksi noussut Eetu Mäkiniemi, 21 nauttii ajastaan Tampereella ja Ilveksessä. Tässä haastattelussa ”Mäkkäri” kertoo lisää ajatuksiaan vielä lyhyen uransa matkalta. Vantaalla kasvanut Eetu Mäkiniemi...

LUE LISÄÄ


18.1.2021 / Uutinen

Pregame-livestudio: Ilves-Pelicans keskiviikkona 20.1.

Ilves järjestää videostriimin välityksellä toteutettavan pregame-livestudion ennen keskiviikkona 20.1. pelattavaa Ilves-Pelicans-kotiottelua. Ottelu pelataan rajoitusten vuoksi ilman yleisöä, mutta Ilveksen studion ja C Moren tai FUN...

LUE LISÄÄ


16.1.2021 / Otteluraportti

Ilveksen voitto suli viimeisillä sekunneilla – HPK nappasi lisäpisteen

Lauantai-illan Hämeen kohtaamisessa nähtiin todellinen jännitysnäytelmä, kun Ilves isännöi HPK:ta. Avauserässä vaikeuksissa olleet tupsukorvat saivat parannettua liikettä ottelun aikana ja nousivat 4-3-johtoon, joka kuitenkin suli...

LUE LISÄÄ