Uutinen

Lähde suosikkijoukkueesi ravihevosen omistajaksi – Käytä etuosto-oikeutesi

Raviliiga

Raviurheilun ja jääkiekon yhdistävässä Raviliigassa 2017 koet pikkurahalla isoja fiiliksiä ja raviurheilun vauhdin. Vuoden 2020 loppuun asti jatkuvan Raviliigan osuuksien ennakkomyynti on nyt alkanut. 5.5.2017 asti osuudet ovat ainoastaan jääkiekkojoukkueiden kannattajaryhmien, fanien ja kausikorttilaisten ostettavana viestiin sisältyvän linkin kautta: https://kauppa.ravimaailma.fi/. Linkin jakaminen edelleen on 10.5. asti kielletty.

Oman seurasi ravihevosen osaomistajaksi pääset 100 euron kertamaksulla, eikä mitään muita kuluja projektin aikana tule! Omistat seurasi värejä kantavan hevosen yhdessä suosikkipelaajiesi kanssa.

Lauantaina 6.5. osuuksien myynti avautuu ennakkomyyntiin raviurheilun sisällä (aiempien Raviliigojen osakkaille) ja keskiviikkona 10.5. myynti avautuu kaikille kiinnostuneille. Raviliigassa on mukana 12 liigajoukkuetta ja 11 ravirataa ympäri Suomen. Jokaisen Raviliiga-hevosen omistus on jaettu 1000 osuuteen.

Varmista paikkasi, lunasta osuus verkkokaupasta ja heittäydy mukaan vauhdikkaaseen projektiin!

Raviliiga Ilves – Trilleri jatkuu raviradoilla, mukana liigassa ovat molemmat tamperelaiset!
Ilveksen Raviliigajoukkueen:
– Ravivalmentajina Marjo Kivimaa ja Mika Forss.
– Kimpanvetäjänä Satu Laakso.
– Lisätietoja: raviliiga.ilves@teivo.fi , Raviliiga Ilves löytyy myös Facesta, klikkaa mukaan!

Raviliigan yksityiskohtaiset säännöt ovat luettavissa: www.raviliiga.fi.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans27906854
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo26816145
6 KalPa26736343
7 TPS24696242
8 Tappara25827140
9 Kärpät24596536
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa26506930
13 Jukurit286110029
14 JYP26588824
15 HPK26599819

Lisää aiheita

11.1.2021 / Uutinen

Kuukauden Kotipizza-pelaaja: Eemeli Suomi, joulukuu 2020

Kotipizza ja Ilves järjestävät kuukauden Kotipizza-pelaajaäänestyksen kauden 2020-21 ajan. Eniten ääniä saanut pelaaja kruunataan kuukauden Kotipizza-pelaajaksi ja kuukausittain äänestäjien kesken arvotaan yksi voittaja, joka saa...

LUE LISÄÄ


11.1.2021 / Uutinen

Muutoksia Liigan runkosarjan otteluohjelmaan

Liiga on vahvistanut ottelusiirtoja runkosarjan ohjelmaan. Alueellisia yleisötapahtumia koskevia rajoituksia on pidennetty useilla alueilla. Rajoitustoimenpiteistä johtuen Liiga on vahvistanut seuraavat ottelusiirrot. Keskiviikolle 20.1. pelattavaksi merkitty...

LUE LISÄÄ


9.1.2021 / Otteluraportti

Nihkeä lauantai-ilta Kuopiossa

KalPa laittoi Ilveksen ahtaalle Kuopiossa. Kaukalossa ei nähty parasta Ilvestä ja kotimatkalle lähdettiin katkera 3-2 tappio harteilla. Eetu Mäkiniemi torjui 24 kertaa ja keltavihreiden maaleista...

LUE LISÄÄ