Video

Lätkäehtoo: Ilves-Jukurit 19.2.2020

Kummeli / Video: Sami Raiskio

Ilveksen seuraava kotivastustaja on Mikkelin Jukurit, jonka harjoituksia laitatoimittaja Muhkura on seurannut paikan päällä Mikkelissä viikon verran!


Ilves-Jukurit keskiviikkona 19.2. klo 18.30. Tervetuloa!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko25914754
2 Ilves24926049
3 Pelicans25826548
4 HIFK24846044
5 KooKoo25756042
6 KalPa25716241
7 Tappara24767037
8 Kärpät23586336
9 TPS22646036
10 Ässät27759735
11 Sport25527032
12 SaiPa24486130
13 Jukurit26609029
14 JYP24538320
15 HPK25599219

Lisää aiheita

28.2.2019 / Haastattelu

Tehopelaajat Teemu Lepaus ja Arttu Ruotsalainen valmiina kevään otteluihin

Haastattelu: Vesa Suonsyrjä / Video: Sami Raiskio / Kuvat: Aarno Vuorinen (Huom! Videolla vastauksia kannattajien kysymyksiin) Erinomaisessa vireessä olevat Ilves-hyökkääjät Teemu Lepaus, 25, ja Arttu...

LUE LISÄÄ


27.2.2019 / Otteluraportti

Ilves voittoon Lappeenrannassa kuuden pisteen ottelussa

Ilves kävi nappaamassa Lappeenrannasta huipputärkeän voiton kuuden pisteen ottelusta liigan toiseksi parhaan kotijoukkueen SaiPan vieraana lukemin 2-3. Ilveksen maaleista vastasivat Arttu Ruotsalainen, Joose Antonen ja...

LUE LISÄÄ


27.2.2019 / Otteluennakko

Suorasta puolivälieräpaikasta taistelevat SaiPa ja Ilves kohtaavat Lappeenrannassa

Sarjassa kahdeksantena ja yhdeksäntenä pisteen päässä toisistaan olevat Ilves ja SaiPa kohtaavat tänään Lappeenrannassa. Kumpikin ryhmä on iskuetäisyyden päässä suorasta pudotuspelipaikasta, joten kaukalossa nähdään kaksi...

LUE LISÄÄ