Video

Lätkäehtoo: Ilves-Jukurit 19.2.2020

Kummeli / Video: Sami Raiskio

Ilveksen seuraava kotivastustaja on Mikkelin Jukurit, jonka harjoituksia laitatoimittaja Muhkura on seurannut paikan päällä Mikkelissä viikon verran!


Ilves-Jukurit keskiviikkona 19.2. klo 18.30. Tervetuloa!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans26886751
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo25756042
6 KalPa25716241
7 Tappara25827140
8 TPS23676139
9 Kärpät23586336
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa25496730
13 Jukurit27609429
14 JYP25578623
15 HPK26599819

Lisää aiheita

10.2.2019 / Uutinen

Ilves-ravuri Rehab debytoi tiistaina

Ilveksen ravihevonen Rehab on uransa ensimmäisessä startissa tiistaina 12.2.2019 Tampereen Teivon raviradalla. Raipe-rahastolle varoja juokseva 3-vuotias ruuna on esittänyt treeneissä mukavia otteita, ja debyyttiä odotetaan...

LUE LISÄÄ


9.2.2019 / Uutinen

Eemeli Suomi liittyy Leijonien EHT-ryhmään

Ilveksen kapteeni Eemeli Suomi, 23, matkustaa tänään Tukholmaan ja liittyy Leijonien Euro Hockey Tour -joukkueeseen, joka kohtaa huomenna Ruotsin. Beijer Hockey Gamesin päätösottelu alkaa sunnuntaina...

LUE LISÄÄ


8.2.2019 / Otteluraportti

Maali-iloittelu päättyi Kuopiossa Ilveksen riemuun

Kuopion perjantai-illassa taisteltiin pisteistä pitkän kaavan mukaan, kun Ilves ja KalPa kamppailivat aina jatkoajalle asti. Tamperelaiset saivat maali-iloittelun jälkeen napattua itselleen suoran pudotuspelipaikan kannalta elintärkeän...

LUE LISÄÄ