Video

Lätkäehtoo: Ilves-Jukurit 19.2.2020

Kummeli / Video: Sami Raiskio

Ilveksen seuraava kotivastustaja on Mikkelin Jukurit, jonka harjoituksia laitatoimittaja Muhkura on seurannut paikan päällä Mikkelissä viikon verran!


Ilves-Jukurit keskiviikkona 19.2. klo 18.30. Tervetuloa!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko25914754
2 Ilves24926049
3 Pelicans25826548
4 HIFK24846044
5 KooKoo24715939
6 KalPa24676138
7 Kärpät22575936
8 TPS22646036
9 Tappara23706934
10 Sport24516632
11 Ässät26719632
12 SaiPa24486130
13 Jukurit26609029
14 JYP23527720
15 HPK24588819

Lisää aiheita

18.1.2019 / Otteluennakko

Kannattajien tukema Ilves pistejahdissa Raumalla

Ilves matkaa lauantaina Raumalle, jossa se kohtaa suurilukuisen kannattajaryhmänsä tukemana Rauman Lukon ennen kuin suuri osa paikalle saapuneista katsojista ja joukkueesta siirtyy Ilves-risteilylle.  Kotijoukkue Lukko...

LUE LISÄÄ


17.1.2019 / Otteluraportti

Kärpät tehokkaampi Hakametsässä

Eilen TPS:n Turussa kaatanut Ilves isännöi torstai-iltana Kärppiä Hakametsässä. Kannattajakatsomon upealla tifolla käynnistynyt ottelu kääntyi nopeasti tehokkaasti pelanneen Kärppien johtoon, eikä Ilves saanut kirillään aikaan...

LUE LISÄÄ


17.1.2019 / Otteluennakko

Sarjakärki Ilveksen vieraaksi – kääntyykö tasaväkisyys viimein tamperelaisten eduksi?

Ilveksen ennakkoon helpompi jakso päättyi viime viikkoon, ja tämän viikon otteluissa tamperelaiset kohtaavat Liigan kärkijoukkueita yksi kerrallaan. Tupsukorvat eivät ehdi jäädä tuulettamaan keskiviikon hienoa taisteluvoittoa...

LUE LISÄÄ