Video

Lätkäehtoo: Ilves-Jukurit 19.2.2020

Kummeli / Video: Sami Raiskio

Ilveksen seuraava kotivastustaja on Mikkelin Jukurit, jonka harjoituksia laitatoimittaja Muhkura on seurannut paikan päällä Mikkelissä viikon verran!


Ilves-Jukurit keskiviikkona 19.2. klo 18.30. Tervetuloa!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko25914754
2 Ilves24926049
3 Pelicans25826548
4 HIFK24846044
5 KooKoo25756042
6 KalPa25716241
7 Tappara24767037
8 Kärpät23586336
9 TPS22646036
10 Ässät27759735
11 Sport25527032
12 SaiPa24486130
13 Jukurit26609029
14 JYP24538320
15 HPK25599219

Lisää aiheita

13.9.2017 / Otteluraportti

Ilveksen hyvä alku ei riittänyt voittoon

Ilves sai otteluun hyvän alun, kun Eemeli Suomi iski ensimmäisessä erässä taululle 2-0 lukemat, mutta kautensa alavireisesti aloittanut SaiPa ei antanut periksi vaan vei ottelun...

LUE LISÄÄ


13.9.2017 / Otteluennakko

Voitonnälkäiset Ilves ja SaiPa kohtaavat Hakametsässä

Kauden ensimmäistä voittoaan tavoittelevat Ilves ja SaiPa iskevät tänään yhteen Hakametsässä. Uutena pelaajana kotijoukkueen kokoonpanossa nähdään Kärpistä Ilvekseen ottelukohtaisella sopimuksella siirtynyt puolustaja Taneli Siikaluoma. Aukeavatko...

LUE LISÄÄ


13.9.2017 / Uutinen

Tervetuloa maistamaan Ilves-smoothieta Hakametsään!

Ilves-SaiPa-pelin otteluisäntämme Foodwest maistattaa uutta Ilves-smoothieta keskiviikkona 13.9. Hakametsän jäähallissa. Foodwestin esittelypisteen löydät jäähallin B-käytävältä Ilves-Kaupan vierestä. Maistamisen ohella voit osallistua Ilveksen ja Foodwestin välisen...

LUE LISÄÄ