Uutinen

Ilves-päivä Särkänniemessä keskiviikkona 22.8.

Ilves

Yksi Ilves, eli Ilves-Hockey Oy, Ilves Edustus Oy ja Ilves ry, järjestävät yhdessä Ilves-päivän Särkänniemessä keskiviikkona 22. elokuuta klo 17-21.

Alueelle on vapaa pääsy, ja yhteistyökumppanimme mahdollistavat kaikkien Ilves ry:n jäsenien maksuttoman pääsyn laitteisiin. Ilves-päivään on kutsuttu 421 joukkuetta seuran viidestä eri lajista, jotka ovat jalkapallo, jääkiekko, futsal, salibandy ja ringette. Tilaisuuteen ovat tervetulleita myös kannattajaryhmät ja kaikki muut Ilves-henkiset.

Ohjelmassa muun muassa: Ilveksen edustusjoukkueiden pelaajat laitekavereina, nimikirjoitusten jakoa, fanikuvien ottamista, uutisia ja paljon muuta. Lisätietoa Ilves-päivästä on tulossa elokuun alussa.

Tervetuloa viettämään keltavihreää päivää Särkänniemeen!


Varaa kausikorttipaikkasi liigakaudelle 2018-19

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Ilves17724039
2 Lukko15662836
3 Pelicans17534632
4 HIFK17624429
5 KooKoo16473726
6 Kärpät14413825
7 KalPa14413424
8 Ässät18516523
9 Tappara15444622
10 TPS15394222
11 JYP16345317
12 HPK17426016
13 SaiPa16274315
14 Jukurit15285214
15 Sport14244314

Lisää aiheita

21.11.2020 / Otteluraportti

Jukurit päätti Ilveksen voittokulun

Ilves kohtasi tänään Mikkelissä Jukurit, joka päätti Ilveksen voittoputken tylysti 5-3. Ilves pelasi ajoittain hyvin, mutta ei kokonaisuutena ansainnut tänään mitään. Avauserä Ilveksen hallintaa Pelin...

LUE LISÄÄ


21.11.2020 / Otteluennakko

Mikkelissä edessä viikon viimeinen kamppailu

Ilves matkustaa tänään Mikkeliin, jossa se kohtaa sarjan pohjille jumittuneen Jukurit. Kaikilla mittareilla joukkueiden otteissa on ollut valtava ero kauden mittaan, mutta huonolla asenteella ei...

LUE LISÄÄ


20.11.2020 / Otteluraportti

Seitsemän maalia siivitti Ilveksen voittoon

Jännittävä ja tapahtumarikas ottelu JYP:iä vastaan päättyi Ilveksen 7-5 voittoon. Joose Antonen sekä Arttu Ruotsalainen tekivät kaksi maalia ja Eetu Mäkiniemi kirjautti 22 torjuntaa. Ilveksen...

LUE LISÄÄ