AJANKOHTAISTA

7.6.2019 / Uutinen

Ilves-Hockey Oy:lle ennätystulos ja -liikevaihto

Ilves-Hockey Oy:n tilikausi 1.5.2018 – 30.4.2019 tuotti 6,85 miljoonan euron liikevaihdon ja 561 000 euron tuloksen, jotka ovat yhtiön historian parhaat. Edellisellä...

LUE LISÄÄ


3.6.2019 / Uutinen

Pelaajasopimuksia: Lukáš Dostál ja Topias Haapanen

Kevätkauden Ilveksessä pelannut ja toukokuussa Anaheim Ducksin kanssa kolmivuotisen NHL-sopimuksen tehnyt 18-vuotias tšekkiläismaalivahti Lukáš Dostál jatkaa Ilveksessä, mikäli paikka Anaheimin NHL-joukkueessa...

LUE LISÄÄ


23.5.2019 / Uutinen

Jasse Ikonen Ilvekseen, Samuli Vainionpään sopimusta jatkettu

28-vuotias hyökkääjä Jasse Ikonen siirtyy Ilvekseen yksivuotisella sopimuksella, ja viime kaudella Ilveksen liigajoukkueeseen nousseen 19-vuotiaan hyökkääjä Samuli Vainionpään voimassa ollutta sopimusta...

LUE LISÄÄ


16.5.2019 / Haastattelu

Kalle Maalahti hakee Ilveksestä nousua seuraavalle tasolle

Ilveksen kanssa 1+1 vuotisen sopimuksen tehnyt puolustaja Kalle ”Kölli” Maalahti on kahden viime kauden aikana ollut yksi tehokkaimmista puolustajista Liigassa. Nyt...

LUE LISÄÄ


13.5.2019 / Uutinen

Ilveksen harjoitusottelut ennen liigakautta 2019-2020

Ilves pelaa ensimmäiset liigakautta 2019-2020 edeltävät harjoitusottelunsa 9.-10.8. Hakametsän jäähallissa järjestettävässä Decens Tampere Cupissa, johon osallistuvat myös HIFK, SaiPa ja Tappara....

LUE LISÄÄ


9.5.2019 / Uutinen

Hyökkääjä Robert Leino Ilvekseen

HPK:ssa Suomen mestaruuden voittanut 26-vuotias keskushyökkääjä Robert Leino siirtyy Ilvekseen 1+1-vuotisella sopimuksella. 182-senttinen, 83-kiloinen ja oikealta puolelta laukova hyökkääjä Robert Leino...

LUE LISÄÄ


Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko25914754
2 Ilves23885548
3 Pelicans24766245
4 HIFK23815544
5 KooKoo24715939
6 Kärpät22575936
7 TPS22646036
8 KalPa23625835
9 Tappara23706934
10 Sport24516632
11 Ässät26719632
12 SaiPa24486130
13 Jukurit25578429
14 JYP23527720
15 HPK23538417

TWITTER

LIITY ILVEKSEN POSTITUSLISTALLE