Haastattelu

Video: Lukáš Dostál vastasi kannattajien kysymyksiin

Video: Sami Raiskio / Toimittaja: Mikko Alahäivälä

Viime lauantaina Ilveksen paidassa debytoinut 18-vuotias tšekkimaalivahti Lukáš Dostál vastasi eilisten harjoitusten jälkeen puolustaja Mark Floodin esittämiin kysymyksiin, jotka kerättiin Ilveksen kannattajilta Instagram Storiesin kautta.

Ilveksen some-kanavat:

Facebook | Instagram | Twitter | Youtube | Spotify


Ilves-Tappara perjantaina 22.2. klo 18.30!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko391336983
2 HIFK391249274
3 TPS401129770
4 Kärpät38958768
5 Pelicans4112311267
6 Tappara381209866
7 KalPa411109666
8 KooKoo381169065
9 Ilves3912210964
10 Ässät4111413254
11 Sport38829753
12 SaiPa417510544
13 HPK409612844
14 Jukurit429215439
15 JYP399214034

Lisää aiheita

2.3.2019 / Otteluraportti

Ilves kaatui taistellen Helsingissä

Ilves taipui Helsingissä tiukassa kamppailussa HIFK:lle lukemin 1-3 valtaisan kannattajaryhmän pettymykseksi. Tiukassa kamppailussa Ilveksen maalin iski Joona Ikonen. Ilves hallitsee avauserää Ilves aloitti kamppailun hyvällä...

LUE LISÄÄ


2.3.2019 / Otteluennakko

HIFK ja Ilves iskevät yhteen tulikuumassa ottelussa

Ilves suuntaa tänään Helsinkiin, jossa vastassa on tamperelaisten tavoin suorasta puolivälieräpaikasta taisteleva HIFK. Tupsukorvien tueksi Tampereelta matkaan lähtee runsaslukuinen kannattajajoukko, jonka kokonaisvahvuudeksi on arvioitu jopa...

LUE LISÄÄ


1.3.2019 / Otteluraportti

Huippuvireinen Dostal torjui ja syötti – Ilves kuritti KalPaa Hakametsässä

Ilves ja KalPa tarjosivat Hakametsässä hyvätempoisen ja viihdyttävän jääkiekkopelin. Tasan menneen avauserän jälkeen Ilves karkasi toisessa erässä kahden maalin karkumatkalle. KalPallakin pelissä omat paikkansa oli,...

LUE LISÄÄ