Uutinen

Lähde mukaan Ilves-ravurin omistajaksi – Osuuksien myynti alkanut

Ilves-Hockey Oy

Ilves on mukana kahdentoista liigajoukkueen ja yhdentoista raviradan muodostamassa Raviliigassa, jonka osuuksien myynti on käynnistynyt. Liigaseurojen värejä kantavat hevoset kilpailevat paremmuudesta vuoteen 2020 asti.

Ilveksen ravihevosen osaomistajaksi pääset vain 100 euron kertamaksulla, eikä muita kuluja projektin aikana tule. Omistat Ilveksen värejä kantavan hevosen yhdessä suosikkipelaajiesi kanssa. Kimpanvetäjänä toimii Satu Laakso.

Ilves-ravuria valmentavat Marjo Kivimaa ja miehensä, Suomen monivuotinen mestarikuski sekä Euroopan mestari Mika Forss. Raviliigojen hevoset hankitaan 15.9. Ypäjän varsahuutokaupasta.

Ilves-hevonen juoksee rahaa myös Ilves-junioreille, sillä tuotot ohjataan vähävaraisia Ilves-junioreita tukevaan Raipe Helmisen säätiöön. Raipe on myös Ilves-ravurin kummi.

Raviliigan yksityiskohtaiset säännöt ovat luettavissa: www.raviliiga.fi.

Facebookissa: https://www.facebook.com/RaviliigaIlves/?fref=ts
Varmista paikkasi, lunasta osuus verkkokaupasta ja heittäydy mukaan!

#lätkässäraveihin.

Lisätietoja: raviliiga.ilves@teivo.fi

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko11422127
2 Ilves12452527
3 KalPa8291618
4 Pelicans11333218
5 HIFK12363418
6 KooKoo10292216
7 Tappara10282816
8 Kärpät8262015
9 TPS11293215
10 Ässät12334215
11 Sport9152112
12 JYP11223512
13 HPK11293910
14 Jukurit1018318
15 SaiPa1016327

Lisää aiheita

27.10.2020 / Otteluennakko

Hakeeko Ilves vieraspisteet Jyväskylästä?

Ilves voitti viime viikolla vieraissa TPS:n ja kotonaan paikalliskamppailussa Tapparan, mutta taipui lauantaina kotiottelussaan Vaasan Sportille. Onnistuuko joukkue nyt hakemaan pisteet Jyväskylästä, jossa kotijoukkue JYP...

LUE LISÄÄ


26.10.2020 / Uutinen

Kolmelle Ilves-pelaajalle kutsu alle 20-vuotiaiden maajoukkueeseen

Ilveksen puolustaja Santeri Hatakka, 19, sekä hyökkääjät Roby Järventie, 18, ja Antti Saarela 19, ovat mukana alle 20-vuotiaiden Ruotsi-Suomi-maaotteluissa 5.-7. marraskuuta. Suomen alle 20-vuotiaiden maajoukkue...

LUE LISÄÄ


26.10.2020 / Uutinen

Joona Ikonen sivussa pitkään, Barrett Haytonin karanteenijakso päättyy 30.10.

Hyökkääjä Joona Ikosen, 22, lauantaina Ilves-Sport-ottelussa saama vamma pitää Ilves-kasvatin sivussa otteluista kuukausia. Alkukaudella yhdeksässä Liiga-ottelussa tehopisteet 2+3=5 merkkauttaneen Joona Ikosen toipumisaika täsmentyy myöhemmin vamman...

LUE LISÄÄ