Uutinen

Ilves ja Sinebrychoff jatkavat yhdessä kaudella 2017-2018

Ilves-Hockey Oy

Ilves-Hockey Oy ja Sinebrychoff ovat allekirjoittaneet jatkosopimuksen yhteistyöstään. Pohjoismaiden vanhimman panimon ja Ilveksen yhteistyö on hyvin pitkä, yli 20 kautta. KOFF-tuotemerkki oli Ilveksen liigapaidassa ensimmäisen kerran kaudella 1995-1996.

– Yhteistyömme Sinebrychoffin kanssa on ollut suomalaisessa urheilussa harvinaisen pitkäjänteistä. Tällainen kestävä ja luottamuksellinen yhteistyö on ollut meille erittäin merkityksellistä ja tärkeää, kertoo Ilveksen myynti- ja markkinointijohtaja Jukka Hirsimäki.

Kahden kokeneen toimijan pitkäaikainen yhteistyö tarkoittaa jääkiekon ystäville entistä parempia elämyksiä. Kiekko on parasta livenä.

– Jääkiekko on yhä Suomen suosituin urheilulaji. Yhteistyö Ilveksen kanssa on ollut antoisaa ja luontevaa läpi vuosikymmenten. Sinebrychoff haluaa olla mukana siellä, missä suomalaiset viihtyvät – hyvä olut on osa elämystä niin koti- kuin kiekkokatsomossa, sanoo Sinebrychoffin palvelusektorin johtaja Matti Kalpamaa.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans26886751
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo25756042
6 KalPa25716241
7 Tappara25827140
8 TPS23676139
9 Kärpät23586336
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa25496730
13 Jukurit27609429
14 JYP25578623
15 HPK26599819

Lisää aiheita

21.1.2021 / Uutinen

MM 2022 -kotikisojen VIP-paketit myynnissä – varaa paikkasi Ilveksen sivustolta!

Suomi isännöi jääkiekon miesten MM-kisoja 13.-29.5.2022. Tampereella ja Helsingissä järjestettävän turnauksen päänäyttämönä ja Leijonien kotikenttänä toimii Tampere, jossa pelataan myös kisojen ratkaisuottelut. Ilves Hockey Oy...

LUE LISÄÄ


20.1.2021 / Otteluraportti

Pelicans haki pisteet Hakametsästä

Heti ottelun alussa takaa-ajoasemaan joutunut Ilves taipui Hakametsässä Pelicansille, joka oli lopulta vahvempi lukemin 2-6. Kotijoukkueen maaleista vastasivat Matias Maccelli ja Ville Meskanen. Shokkialku Ottelu...

LUE LISÄÄ


20.1.2021 / Otteluennakko

Kaatuuko Pelicans taistelussa sarjan kakkospaikasta?

Ilves kohtaa keskiviikkona Pelicansin, joka vaanii pisteen päässä Ilveksestä sarjan kakkospaikkaa. Ilves vastaavasti haluaa varmasti revanssin vuoden 2020 päättäneelle 2-3vl tappiolle. Ilveksen maalilla ottelussa pelaa...

LUE LISÄÄ