AJANKOHTAISTA

28.12.2020 / Uutinen

Liigan runkosarjaohjelma päivittynyt kevään osalta – katso Ilveksen otteluohjelma!

Liigan runkosarja jatkuu kevään osalta 5. tammikuuta. Runkosarjan viimeiset ottelut pelataan 13. huhtikuuta. Liigassa pelataan tällä viikolla vielä sekä maanantaina, tiistaina...

LUE LISÄÄ


27.12.2020 / Otteluraportti

Makea jatkoaikavoitto tuliaisena Kouvolasta

Ilves oli koko ottelun ajan takaa-ajajana mutta sitkeästi taistellen joukkue nappasi lopulta 3-4 voiton Panu Miehon jatkoaikaosumalla. Illan ykkössankari oli 38...

LUE LISÄÄ


27.12.2020 / Otteluennakko

Ilves palaa kaukaloon Kouvolassa

Covid-pandemian katkaisema kiekkokausi jatkuu Ilveksen osalta päivää vaille kuukauden tauon jälkeen vieraskamppailulla Kouvolassa. Omat kasvatit Karri Aho ja Joona Korhonen tekevät...

LUE LISÄÄ


23.12.2020 / Uutinen

Toimitusjohtajan joulutervehdys

Arvoisa Ilves-yhteisö, kulunut vuosi on sisältänyt Ilves Hockeyn näkökulmasta ristiriitaisia tunteita. Liiga-joukkueemme on tarjonnut hienoilla otteillaan seurayhteisöllemme lukuisia ilon hetkiä ja...

LUE LISÄÄ


22.12.2020 / Uutinen

Pregame-livestudio: Katso Ilves-Pelicans-ottelun ennakkotunnelmat keskiviikkona 30.12.

Ilves järjestää videostriimin välityksellä toteutettavan pregame-livestudion ennen keskiviikkona 30.12. pelattavaa Ilves-Pelicans-kotiottelua. Ottelu pelataan rajoitusten vuoksi ilman yleisöä, mutta Ilveksen studion ja...

LUE LISÄÄ


22.12.2020 / Uutinen

Matias Myttynen, Teemu Väyrynen ja Erik Autio Ilvekseen

Ilves vahvistaa rivejään kolmella pelaajalla. Hyökkääjät Matias Myttynen, 30, ja Teemu Väyrynen, 23, liittyvät joukkueeseen loppukauden mittaisilla sopimuksilla. Puolustaja Erik Aution,...

LUE LISÄÄ


Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans27906854
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo26816145
6 KalPa26736343
7 TPS24696242
8 Tappara25827140
9 Kärpät24596536
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa26506930
13 Jukurit286110029
14 JYP26588824
15 HPK26599819

TWITTER

LIITY ILVEKSEN POSTITUSLISTALLE