Haastattelu

Ilves Hockey Podcast – Jouko Myrrä

Ilves.com
Timo Koistinen

Jakso 8. Ilves Hockey Podcastin kahdeksannessa jaksossa ääneen pääsee joukkueen päävalmentaja Jouko Myrrä, joka luotsasi Ilveksen runkosarjassa neljänneksi ja sitä kautta myös CHL-kaukaloihin. Tässä osassa Myrrä avaa näkemyksiään päättyneestä kaudesta, tulevaisuudesta ja kaikkia puhuttavasta koronapandemiasta.

Tämän ja kaikki muut Ilves Hockey Podcastit voi kuunnella myös Spotifysta!

Haastattelijat: Vesa Suonsyrjä, Marko Herckman
Äänieditointi: Sami Raiskio


Aikaisemmat jaksot ovat myös kuunneltavissa Ilves.comissa:

Jakso 7: Timo Peltomaa
Jakso 6: Tallinna 2020
Jakso 5: Jari Ahola
Jakso 4: Eemeli Suomi
Jakso 3: Sami Sandell
Jakso 2: Niko Peltola
Jakso 1: Olli Salo

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans27906854
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo26816145
6 KalPa26736343
7 TPS24696242
8 Tappara25827140
9 Kärpät24596536
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa26506930
13 Jukurit286110029
14 JYP26588824
15 HPK26599819

Lisää aiheita

23.1.2021 / Otteluennakko

Isot pisteet jaossa Vaasassa

Ilves on uudessa tilanteessa Jouko Myrrän valmennuskaudella, sillä Vaasaan matkatessa alla on kolmen ottelun tappioputki ensimmäistä kertaa viime kauden alun jälkeen. Myös kotijoukkueella on tappioita...

LUE LISÄÄ


21.1.2021 / Uutinen

MM 2022 -kotikisojen VIP-paketit myynnissä – varaa paikkasi Ilveksen sivustolta!

Suomi isännöi jääkiekon miesten MM-kisoja 13.-29.5.2022. Tampereella ja Helsingissä järjestettävän turnauksen päänäyttämönä ja Leijonien kotikenttänä toimii Tampere, jossa pelataan myös kisojen ratkaisuottelut. Ilves Hockey Oy...

LUE LISÄÄ


20.1.2021 / Otteluraportti

Pelicans haki pisteet Hakametsästä

Heti ottelun alussa takaa-ajoasemaan joutunut Ilves taipui Hakametsässä Pelicansille, joka oli lopulta vahvempi lukemin 2-6. Kotijoukkueen maaleista vastasivat Matias Maccelli ja Ville Meskanen. Shokkialku Ottelu...

LUE LISÄÄ