Uutinen

Päivitetty: Game Worn -pelipaitojen huutokauppa

Ilves.com

Kaudella 2020-21 käytettyjen vihreiden Game Worn -pelipaitojen huutokauppa on alkanut. Huuto.netissä toteutettava kauppa päättyy sunnuntaina 20.12. klo 20.

Huutokaupattavana olevat pelipaidat:

#21 Roby Järventie
#28 Eetu Päkkilä
#29 Barrett Hayton
#31 Ville Kolppanen
#32 Joona Ikonen
#40 Juuso Välimäki
#70 Niko Peltola
#75 Teemu Lepaus

Huuto.net: http://bit.ly/2YZsQ7O


Aikaisemmin huutokaupatut pelipaidat:

ERÄ #2
#6 Santeri Airola
#8 Santeri Hatakka
#18 Kalle Maalahti
#22 Arttu Ruotsalainen
#25 Antti Saarela
#27 Miro Nalli
#33 Lassi Thomson
#57 Jarkko Parikka
#81 Ville Meskanen

ERÄ #1
#10 Eemeli Suomi
#12 Joona Koppanen
#20 Ondrej Roman
#23 Aleksi Elorinne
#38 Eetu Mäkiniemi
#52 Nikolas Matinpalo
#61 Tuomas Salmela
#63 Panu Mieho
#72 Matias Maccelli


Artikkelia päivitetty 18.12. klo 20:00: Lisätty uusi huutokauppalistaus.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko391336983
2 HIFK391249274
3 TPS401129770
4 Kärpät38958768
5 Pelicans4112311267
6 Tappara381209866
7 KalPa411109666
8 KooKoo381169065
9 Ilves3912210964
10 Ässät4111413254
11 Sport38829753
12 SaiPa417510544
13 HPK409612844
14 Jukurit429215439
15 JYP399214034

Lisää aiheita

26.2.2021 / Otteluraportti

Maccelli-show ja kauden avausmaalit varastivat huomion Sport-kotitappiossa

Ilveksen ja Sportin kohtaamisesta odotettiin ennakkoon vähämaalista vääntöä, mutta ennakkoarviot murskattiin jo avauserässä. Sport vei pisteet Hakametsästä 7-4-vierasvoitolla. Ottelun tähtinä kunnostautui Matias Maccelli, mutta kolmen...

LUE LISÄÄ


26.2.2021 / Uutinen

Tuomas Salmelan optio käytetty, Anssi Salmelalle loppukauden sopimus

Ilves on käyttänyt puolustaja Tuomas Salmelan, 25, sopimukseen sisältyneen optionsa kaudesta 2021-2022. Helmikuun alussa Ilveksen riveihin liittynyt puolustaja Anssi Salmela, 36, jatkaa seurassa loppukauden mittaisella...

LUE LISÄÄ


26.2.2021 / Otteluennakko

Aukeaako ketsuppipullo Sportin kustannuksella?

Ilves kohtaa tänään perjantaina Vaasan Sportin viidettä kertaa tällä kaudella. Aiemmissa kohtaamisissa molemmat ovat vieneet voiton kahdesti varsinaisella peliajalla. Kumpi vie joukkueiden viidennen kohtaamisen? Ilveksen...

LUE LISÄÄ