Uutinen

Ilves Meet & Greet: Mark Flood ja Mike Halmo esiintyvät coverbändin kanssa – äänestä biisiä ja voita VIP-paketti!

Ilves-Hockey Oy / Viihdemaailma Ilona

Perjantaina 22.2. pelattavan Ilves-Tappara-ottelun jälkipelit käydään Viihdemaailma Ilonassa. Ilves ja Ilona järjestävät paikallispelin jälkeen Meet & Greet -tapahtuman, jonne saapuu Ilveksen liigajoukkue. Ovet aukeavat klo 22.00, ja pelaajat ovat tavattavissa ruokailun jälkeen noin klo 23. Tapahtuman ikäraja on 18 vuotta.

Ilves-puolustaja Mark Flood ja -hyökkääjä Mike Halmo esiintyvät illan aikana coverbändin säestämänä. Voit vaikuttaa kanadalaisduon esittämään kappaleeseen äänestämällä suosikkiasi kolmesta eri vaihtoehdosta.

Äänestykseen osallistuneiden kesken arvotaan VIP-paketti, johon sisältyy ilmainen sisäänpääsy ja kuuden hengen pöytä juomatarjoiluineen Viihdemaailma Ilonan parhaalta paikalta. Äänestysaika päättyy torstaina 21.2. klo 21.00.

8 euroa maksava pääsylippu toimii samalla arvontalipukkeena, jolla voit voittaa Ilves-kapteeni Eemeli Suomen game worn -pelipaidan.

Lue lisää tapahtumasta ja osallistu äänestykseen täällä

Osta liput täältä | Osallistu Facebook-tapahtumaan


Ilves-Tappara perjantaina 22.2. klo 18.30!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko411437588
2 HIFK411309877
3 TPS4211610073
4 KalPa431159772
5 Tappara4012510171
6 Kärpät40999171
7 Pelicans4213011370
8 Ilves4112511466
9 KooKoo401209665
10 Sport419110956
11 Ässät4312014056
12 HPK4310513450
13 SaiPa437811145
14 JYP4210015040
15 Jukurit449216039

Lisää aiheita

4.3.2021 / Uutinen

Pregame-livestudio: Ilves-Tappara perjantai 5.3.

Ilves järjestää videostriimin välityksellä toteutettavan pregame-livestudion ennen perjantaina 5.3. pelattavaa Ilves-Tappara-kotiottelua. Ottelu pelataan rajoitusten vuoksi ilman yleisöä, mutta Ilveksen studion ja C Moren tai FUN...

LUE LISÄÄ


4.3.2021 / Uutinen

Kuukauden Kotipizza-pelaaja: Anssi Salmela, helmikuu 2021

Kotipizza ja Ilves järjestävät kuukauden Kotipizza-pelaajaäänestyksen kauden 2020-21 ajan. Eniten ääniä saanut pelaaja kruunataan kuukauden Kotipizza-pelaajaksi ja kuukausittain äänestäjien kesken arvotaan yksi voittaja, joka saa...

LUE LISÄÄ


3.3.2021 / Uutinen

Puolustaja Jarkko Parikka jatkaa Ilveksessä

Kuudetta kauttaan Ilveksessä pelaava Jarkko Parikka, 23, jatkaa seurassa kaudella 2021-2022. Puolustajan voimassa olleeseen sopimukseen sisältyi ensi kautta koskeva KHL-optio, jota hän ei käyttänyt. Imatralaislähtöinen...

LUE LISÄÄ