Otteluennakko

Kolmen ottelun viikko huipentuu tänään Hakametsässä

Ilves.com

LA 24.10. 17:00

Ilves on kuluvalla viikolla kerännyt kahdesta voitokkaasta ottelustaan kuusi sarjapistettä. Tänään joukkue lähtee hakemaan täyden yhdeksän pisteen viikkosaldoa Hakametsässä, kun vieraaksi saapuu Vaasan Sport.

Ilves otti eilen vakuuttavan voiton paikallisvastustaja Tapparasta lukemin 5-2 ja iski kauden ensimmäisen kiinnityksen paikallisherruudesta. Ottelua oli seuraamassa paikanpäällä 3865 henkeä. Ilveksen maaleista vastasivat Panu Mieho, Eetu Päkkilä, Roby Järventie sekä kahden maalin Arttu Ruotsalainen.

Sarjataulukossa tällä hetkellä sijalla 11. oleva Sport haki viime keskiviikkona puhtaan 0-3-vierasvoiton SaiPasta. Ilveksen tapaan Sport pelasi myös eilen viikon toisen ottelunsa ja kärsi JYP:n vieraana tappion lukemin 4-0.


Ilveksen poissaolot ja alustavat toipumisajat 24.10.2020

Joni Ikonen, Joulukuu 2020
Niko Peltola, Joulukuu 2020
Santeri Airola, 1-2 viikkoa

EDELLISET OTTELUT
AJANKOHTAKOTIVIERASTULOSSARJAYLEISÖ
To 01.01.1970SportIlves0-6Runkosarja1940
To 01.01.1970IlvesSport6-1Runkosarja2652
To 01.01.1970IlvesSport2-4Runkosarja2661
To 01.01.1970SportIlves1-2Harjoitusottelut487
Ke 05.02.2020IlvesSport3-1Runkosarja4541
La 01.02.2020SportIlves3-6Runkosarja3017
Pe 10.01.2020IlvesSport5-2Runkosarja4877
Ke 11.12.2019SportIlves2-3Runkosarja2634
La 16.11.2019SportIlves2-4Runkosarja3047
Ke 13.11.2019IlvesSport3-0Runkosarja4532
Ke 06.02.2019IlvesSport4-2Runkosarja4114
Ke 30.01.2019SportIlves6-1Runkosarja2829

Tervetuloa tänään Hakametsään!

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Ilves17724039
2 Lukko16693236
3 Pelicans17534632
4 HIFK17624429
5 Kärpät15474128
6 KalPa15453727
7 KooKoo16473726
8 Ässät18516523
9 Tappara15444622
10 TPS15394222
11 JYP17375917
12 HPK17426016
13 SaiPa16274315
14 Jukurit15285214
15 Sport14244314

Lisää aiheita

25.11.2020 / Uutinen

Lukáš Dostál siirtyy Anaheim Ducksin organisaatioon

NHL-seura Anaheim Ducks on käyttänyt Lukáš Dostálin, 20, lainasopimukseen sisältyneen oikeutensa ja kutsunut tšekkimaalivahdin liittymään organisaatioonsa. Anaheim Ducks hankki Lukáš Dostálin pelaajaoikeudet vuoden 2018 NHL-varaustilaisuuden...

LUE LISÄÄ


25.11.2020 / Uutinen

TUNTEMATON HUOLTAJA ja muita Ilves-tarinoita 1970-2020 – kirja nyt myynnissä!

Uutisen alkuperäinen julkaisupäivä 29.10.2020 TUNTEMATON HUOLTAJA ja muita Ilves-tarinoita 1970-2020 Lauantaina 28.11. ilmestyy kirja, jollaista ei ole koskaan nähty. Kirja, johon on haastateltu kymmeniä ihmisiä....

LUE LISÄÄ


25.11.2020 / Uutinen

Ilves mukana eLiigan kärkikahinoissa

Ilves nappasi eLiigan viimeisimmältä kierrokselta seitsemän sarjapistettä. Kulunut viikko piti sisällään tupsukorvien osalta yhteensä vain neljä ottelua runkosarjan kääntyessä loppusuoralle. Ilves on sarjataulukossa kolmannella sijalla...

LUE LISÄÄ