Uutinen

Perjantain Ässät-Ilves-ottelun alkamisaikaan muutos

Liiga

Liiga on vahvistanut runkosarjan otteluohjelmaan yhden aikataulumuutoksen.

Perjantaina 29.1.2021 pelattava Ässät–Ilves siirtyy alkamaan klo 18.00.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko391336983
2 HIFK391249274
3 TPS401129770
4 Kärpät38958768
5 Pelicans4112311267
6 Tappara381209866
7 KalPa411109666
8 KooKoo381169065
9 Ilves3912210964
10 Ässät4111413254
11 Sport38829753
12 SaiPa417510544
13 HPK409612844
14 Jukurit429215439
15 JYP399214034

Lisää aiheita

26.2.2021 / Otteluraportti

Maccelli-show ja kauden avausmaalit varastivat huomion Sport-kotitappiossa

Ilveksen ja Sportin kohtaamisesta odotettiin ennakkoon vähämaalista vääntöä, mutta ennakkoarviot murskattiin jo avauserässä. Sport vei pisteet Hakametsästä 7-4-vierasvoitolla. Ottelun tähtinä kunnostautui Matias Maccelli, mutta kolmen...

LUE LISÄÄ


26.2.2021 / Uutinen

Tuomas Salmelan optio käytetty, Anssi Salmelalle loppukauden sopimus

Ilves on käyttänyt puolustaja Tuomas Salmelan, 25, sopimukseen sisältyneen optionsa kaudesta 2021-2022. Helmikuun alussa Ilveksen riveihin liittynyt puolustaja Anssi Salmela, 36, jatkaa seurassa loppukauden mittaisella...

LUE LISÄÄ


26.2.2021 / Otteluennakko

Aukeaako ketsuppipullo Sportin kustannuksella?

Ilves kohtaa tänään perjantaina Vaasan Sportin viidettä kertaa tällä kaudella. Aiemmissa kohtaamisissa molemmat ovat vieneet voiton kahdesti varsinaisella peliajalla. Kumpi vie joukkueiden viidennen kohtaamisen? Ilveksen...

LUE LISÄÄ