Video

Ilveksen autossa: Ville Meskanen

Ilves-Hockey

Ilveksen autossa -sarjan ensimmäisessä jaksossa kuskin paikalle hyppää hyökkääjä Ville ”Mese” Meskanen. Ohjelmassa selviää kuka on ”Mesen” kautta aikojen pahin vastustaja ja mitkä ovat nuoren miehen ajatukset tulevan kauden alla.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko421477890
2 HIFK4213410180
3 TPS4311910275
4 KalPa441179874
5 Pelicans4313311473
6 Tappara4112610571
7 Kärpät411029571
8 Ilves4212911569
9 KooKoo4112310066
10 Sport429711059
11 Ässät4412114257
12 HPK4410614050
13 SaiPa437811145
14 JYP4310115340
15 Jukurit459416340

Lisää aiheita

5.3.2021 / Otteluraportti

Tampereen valtikka pysyy Ilveksellä – Tappara kaatui jälleen

Kauden kolmas paikallispeli kulki edellisten kohtaamisten tapaan, kun Ilves otti jälleen täydet sarjapisteet. Tällä kertaa tupsukorvien voittolukemat kirjattiin 4-1. Ilveksen maaleista vastasivat Matias Maccelli, kahdesti...

LUE LISÄÄ


5.3.2021 / Otteluennakko

Kauden kolmas paikallispeli

Ilves ja Tappara kohtaavat kolmatta kertaa tällä kaudella. Poikkeuskaudella edellisestä paikalliskohtaamisesta on kulunut kuitenkin jo lähes neljä kuukautta – ottaako Ilves kolmannen kiinnityksen paikallisherruuteen? Ilveksen...

LUE LISÄÄ


4.3.2021 / Uutinen

Pregame-livestudio: Ilves-Tappara perjantai 5.3.

Ilves järjestää videostriimin välityksellä toteutettavan pregame-livestudion ennen perjantaina 5.3. pelattavaa Ilves-Tappara-kotiottelua. Ottelu pelataan rajoitusten vuoksi ilman yleisöä, mutta Ilveksen studion ja C Moren tai FUN...

LUE LISÄÄ