Uutinen

Kausikortilla myös vierasotteluihin

Ilves-Hockey Oy

Ilves on kuuden muun Liiga-joukkueen mukana ennen näkemättömässä yhteisponnistuksessa: KooKoo, Lukko, Ässät, Ilves, TPS, Pelicans ja SaiPa tarjoavat tietyille toistensa kausikorttilaisille ilmaisia pääsylippuja vieraspeleihin.

Ilveksessä etu koskee kaikkia täysihintaisen aikuisten kausikortin ostaneita. Lippukiintiö vierasottelua kohden on 100.

Lippuvarauksia voi tehdä aikaisintaan viikkoa ennen ja viimeistään peliä edeltävänä päivänä kello 12 mennessä. Varaukset tehdään oman joukkueen toimistolle, joka varaa liput vieraspaikkakunnalta. Liput noudetaan ennen ottelua vieraspaikkakunnan jäähallilta henkilöllisyystodistusta ja kausikorttia näyttämällä.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko421477890
2 HIFK4213410180
3 TPS4311910275
4 KalPa441179874
5 Pelicans4313311473
6 Tappara4112610571
7 Kärpät411029571
8 Ilves4212911569
9 KooKoo4112310066
10 Sport429711059
11 Ässät4412114257
12 HPK4410614050
13 SaiPa437811145
14 JYP4310115340
15 Jukurit459416340

Lisää aiheita

5.3.2021 / Otteluraportti

Tampereen valtikka pysyy Ilveksellä – Tappara kaatui jälleen

Kauden kolmas paikallispeli kulki edellisten kohtaamisten tapaan, kun Ilves otti jälleen täydet sarjapisteet. Tällä kertaa tupsukorvien voittolukemat kirjattiin 4-1. Ilveksen maaleista vastasivat Matias Maccelli, kahdesti...

LUE LISÄÄ


5.3.2021 / Otteluennakko

Kauden kolmas paikallispeli

Ilves ja Tappara kohtaavat kolmatta kertaa tällä kaudella. Poikkeuskaudella edellisestä paikalliskohtaamisesta on kulunut kuitenkin jo lähes neljä kuukautta – ottaako Ilves kolmannen kiinnityksen paikallisherruuteen? Ilveksen...

LUE LISÄÄ


4.3.2021 / Uutinen

Pregame-livestudio: Ilves-Tappara perjantai 5.3.

Ilves järjestää videostriimin välityksellä toteutettavan pregame-livestudion ennen perjantaina 5.3. pelattavaa Ilves-Tappara-kotiottelua. Ottelu pelataan rajoitusten vuoksi ilman yleisöä, mutta Ilveksen studion ja C Moren tai FUN...

LUE LISÄÄ