Uutinen

Otteluiden Ilves-HIFK ja Ilves-TPS lippujen palautukset

Ilves Hockey Oy / Lippupiste

Perjantaille 4.12. merkitty Ilves-HIFK-ottelu ja keskiviikolle 9.12. merkitty Ilves-TPS-ottelu jouduttiin perumaan keskiviikkona 2.12. Pirkanmaalla voimaan astuneiden koronarajoitusten vuoksi.

Mikäli haluat palauttaa Lippupisteen verkkokaupasta tai jälleenmyyntipisteestä ostetun lipun, voit tehdä sen osoitteessa web.lippu.fi/palautus. Ilves Hockey Oy:n toimistolta tai Kaupinkadun Ilves-Kaupalta lunastetut liput on mahdollista palauttaa tai vaihtaa samassa ostopaikassa. Palautus on tehtävä kuukauden sisällä eli viimeistään 9.1.2021.

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko391336983
2 HIFK391249274
3 TPS401129770
4 Kärpät38958768
5 Pelicans4112311267
6 Tappara381209866
7 KalPa411109666
8 KooKoo381169065
9 Ilves3912210964
10 Ässät4111413254
11 Sport38829753
12 SaiPa417510544
13 HPK409612844
14 Jukurit429215439
15 JYP399214034

Lisää aiheita

26.2.2021 / Otteluraportti

Maccelli-show ja kauden avausmaalit varastivat huomion Sport-kotitappiossa

Ilveksen ja Sportin kohtaamisesta odotettiin ennakkoon vähämaalista vääntöä, mutta ennakkoarviot murskattiin jo avauserässä. Sport vei pisteet Hakametsästä 7-4-vierasvoitolla. Ottelun tähtinä kunnostautui Matias Maccelli, mutta kolmen...

LUE LISÄÄ


26.2.2021 / Uutinen

Tuomas Salmelan optio käytetty, Anssi Salmelalle loppukauden sopimus

Ilves on käyttänyt puolustaja Tuomas Salmelan, 25, sopimukseen sisältyneen optionsa kaudesta 2021-2022. Helmikuun alussa Ilveksen riveihin liittynyt puolustaja Anssi Salmela, 36, jatkaa seurassa loppukauden mittaisella...

LUE LISÄÄ


26.2.2021 / Otteluennakko

Aukeaako ketsuppipullo Sportin kustannuksella?

Ilves kohtaa tänään perjantaina Vaasan Sportin viidettä kertaa tällä kaudella. Aiemmissa kohtaamisissa molemmat ovat vieneet voiton kahdesti varsinaisella peliajalla. Kumpi vie joukkueiden viidennen kohtaamisen? Ilveksen...

LUE LISÄÄ