Haastattelu

Ilves Hockey Podcast – Teemu Rautiainen

Ilves.com

Jakso 10. Ilves Hockey Podcastin vieraana on Teemu Rautiainen, joka kasvoi ilvesläiseksi kuuden seurassa vietetyn kauden aikana. Jaksossa Radu kertoo pelaajapolkunsa alusta, upeista vuosista Ilveksessä sekä uudesta jännittävästä alusta Sveitsissä.

Tämän ja kaikki muut Ilves Hockey Podcastit voi kuunnella myös Spotifysta!


Aikaisemmat jaksot ovat myös kuunneltavissa Ilves.comissa:

Jakso 9: Juha Hautamaa
Jakso 8: Jouko Myrrä
Jakso 7: Timo Peltomaa
Jakso 6: Tallinna 2020
Jakso 5: Jari Ahola
Jakso 4: Eemeli Suomi
Jakso 3: Sami Sandell
Jakso 2: Niko Peltola
Jakso 1: Olli Salo

Sarjataulukko

#JOUKKUEOTMPMP
1 Lukko26974757
2 Pelicans27906854
3 Ilves25946649
4 HIFK25886047
5 KooKoo26816145
6 KalPa26736343
7 TPS24696242
8 Tappara25827140
9 Kärpät24596536
10 Ässät287810135
11 Sport26537332
12 SaiPa26506930
13 Jukurit286110029
14 JYP26588824
15 HPK26599819

Lisää aiheita

23.1.2021 / Otteluennakko

Isot pisteet jaossa Vaasassa

Ilves on uudessa tilanteessa Jouko Myrrän valmennuskaudella, sillä Vaasaan matkatessa alla on kolmen ottelun tappioputki ensimmäistä kertaa viime kauden alun jälkeen. Myös kotijoukkueella on tappioita...

LUE LISÄÄ


21.1.2021 / Uutinen

MM 2022 -kotikisojen VIP-paketit myynnissä – varaa paikkasi Ilveksen sivustolta!

Suomi isännöi jääkiekon miesten MM-kisoja 13.-29.5.2022. Tampereella ja Helsingissä järjestettävän turnauksen päänäyttämönä ja Leijonien kotikenttänä toimii Tampere, jossa pelataan myös kisojen ratkaisuottelut. Ilves Hockey Oy...

LUE LISÄÄ


20.1.2021 / Otteluraportti

Pelicans haki pisteet Hakametsästä

Heti ottelun alussa takaa-ajoasemaan joutunut Ilves taipui Hakametsässä Pelicansille, joka oli lopulta vahvempi lukemin 2-6. Kotijoukkueen maaleista vastasivat Matias Maccelli ja Ville Meskanen. Shokkialku Ottelu...

LUE LISÄÄ